polski English

Szkolenie regionalne w Wiedniu


W dniach 2 – 5 kwietnia 2009 roku w siedzibie austriackiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych odbyły się warsztaty regionalne poświęcone projektom realizowanym przez Sekretariat Fundacji im. Anny Lindh w latach 2009-2011. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele austriackiego MSZ, a także koordynatorzy oraz członkowie 11 sieci narodowych. Po raz pierwszy w historii działań podejmowanych przez Fundację, środkowoeuropejskie warsztaty zgromadziły przedstawicieli obu brzegów basenu Morza Śródziemnego, a członkowie sieci z tej części Europy mieli okazję wymienić się doświadczeniami z partnerami z Izraela, Libanu, Zachodniego Brzegu Jordanu, Strefy Gazy oraz Syrii. Polskich członków sieci reprezentowała Renata Sobolewska z Fundacji Together Polska.
 
Głównym celem warsztatów było zwiększenie potencjału projektowego organizacji członkowskich poprzez szkolenie „multiplikatorów”, którzy będą w stanie przekazać wiedzę zdobytą podczas warsztatów pozostałym, a nieobecnym członkom sieci narodowych, zwiększenie liczby i jakości projektów składanych do Fundacji, w ramach konkursów grantowych, oraz wymiana doświadczeń w realizacji projektów,Zasadnicza część warsztatów oparta była na pracy w grupach, których zadaniem było dokonanie symulacji trzech rodzajów projektów: krótkoterminowych, długoterminowych oraz tzw. „common actions”. Wyselekcjonowani uczestnicy spotkania stworzyli natomiast komisje ewaluacyjną i w oparciu o oficjalną punktację i formularz ewaluacyjny Fundacji dokonali oceny projektów pozostałych grup.
 

 

 

MULTIPLIKOWANIE WIEDZY
 
 
Jednocześnie chcielibyśmy poinformować Państwa, że zarówno Renata Sobolewska, jak i Koordynatorzy Fundacji, Joanna Sanetra-Szeliga oraz Robert Kusek będą do Państwa dyspozycji w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących składanych przez Państwa wniosków. Pytania prosimy kierować za pomocą komunikatora internetowego skype (adres: alfpolska) w następujących terminach:
 
Renata Sobolewska              
poniedziałek (20.04), wtorek (21.04) 10.00 – 12.00
 
 
Robert Kusek 
środa (15.04), środa (22.04)  11.00 – 13.00
 
 
Joanna Sanetra-Szeliga
czwartek (23.04), poniedziałek (27.04) 10.00 – 12.00

 


 

Pobierz materiały:

Prezentacja grantów Fundacji 2009

Prezentacja Fundacji im. A. Lindh

Rady Fundacji

Dlaczego-Co-Kiedy-Gdzie

Linki


Zapisz się do newslettera


Imię:
E-mail:
Grupy:
Kraje: