polski English

RiD Euromed


RiD Euromed to międzynarodowy projekt edukacyjny rozpoczął się w listopadzie 2016 roku a zakończy się w 2019. Dofinansowuje go Komisja Europejska w ramach programu Erasmus+ Edukacja Dorosłych. Zasadniczym celem projektu jest walka z obskurantyzmem za pomocą edukacji oraz promocja praw człowieka, wartości demokratycznych i humanistycznego zaangażowania obywatelskiego, począwszy od pojedynczego obywatela do większej grupy społecznej  i dążenie do uznania ich opinii i racji przez władzę publiczną. Projekt wspiera dialog pomiędzy różnymi grupami społecznymi wokół tematyki związanej z ich prawami i korzystaniem z nich oraz ze zrozumieniem dzisiejszego świata i jego zawirowań. Ma to skutkować większym zaangażowaniem obywateli w kwestiach ich dotyczących. W ramach projektu opracowywane są  scenariusze szkoleń dostępnych dla wszystkich bezpłatnie online.
 
Dotychczas zostały opracowane szkolenia (w języku francuskim) dotyczące Praw Człowieka, a zwłaszcza wolności sumienia dostępne na platformie oraz przybliżające krytyczną analizę wiadomości ze świata, tak by nie być łatwym obiektem manipulacji w tematach drażliwych jak choćby migracje, terroryzm czy zmiany klimatyczne.

Projekt realizowany jest przez sześciu partnerów z pięciu krajów europejskich oraz z basenu morza Śródziemnego: 
  • we Francji: la Maison Internationale de Rennes – lider 
  • w Tunezji: Ligue Tunisienne de Défense des Droits de l’Homme (Tunezyjska Liga Obrony Praw Człowieka, Laureat Pokojowej Nagrody Nobla w 2015 w ramach tzw. Kwartetu Tunezyjskiego) oraz Relais pour l’Emergence d’une jeunesse Sociale Organisée 
  •  w Polsce: Fundacja Poznań-Ille et Vilaine (Dom Bretanii) 
  • w Niemczech: Deutsch-Französisches Institut Erlangen 
  • w Maroku: Réseau des Associations de Développement des Oasis du Sud-Est 
 
Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu :
[email protected] (w języku polskim) 
[email protected]  (w języku francuskim i angielskim) 
 
Więcej
 

Zapisz się do newslettera


Imię:
E-mail:
Grupy:
Kraje: